Vánoční oddílovka 17. 12. 2016

Vánoční oddílovka neboli vánočka je tradiční akcí našeho oddílu, která je příležitostí pro setkání celé Žluté střelky od nejmenších Mravenečků až po bývalé členy oddílu a oldskauty. Nejinak tomu bylo i tomto roce.

Vánočka vlastně probíhá každý rok podle stejného scénáře – může se to zdát nudné, ale Vánoce jsou přece o tradicích a my se na tu naši tradiční vánočku každý rok moc těšíme. Po úvodní tématické běhačce se vrhneme na vánoční výzdobu klubovny, zdobení stromečku a přípravu cukroví. Následují vánoční zvyky jako krájení jablíček, házení střevícem nebo lití vosku.

Že venku není sníh? Nevadí, na okna naší klubovny se snesly krásné papírové vločky.
P1140847P1140811

Co nás čeká v příštím roce?
P1140838P1140844

Naše klubovna už je prosycena vánoční atmosférou. Scházíme se všichni společně u velikého stolu, zhasínáme světla, rozsvěcíme svíčky a užíváme si společných chvil při zpívání koled. Nakonec si rozdáme dárky, kterými jsme se rozhodli potěšit své kamarády z družiny a z oddílu. V příjemné atmosféře čas rychle ubíhá, a tak než se nadějeme, vánočka je u konce. Tak už si jen popřát hezké Vánoce a vše dobrého do nového roku a po prázdninách zase na viděnou.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok přeje Žlutá střelka!

P1140831