Záříjová výprava 2017

Na první výpravu tohoto roku jsme nejeli nijak daleko, naopak sešli jsme se na naší klubovně a celý víkend 23.-24. 9. prozkoumávali její okolí. Naše šestnácti členná skupina se hned ze začátku rozdělila na dva soutěžní týmy, neboli na dvě konkurenční filmová studia. Nejdříve se psali scénáře, připravovali kostýmy a rekvizity, poté došlo na samotné natáčení a nakonec bylo potřeba videa sestřihat. Práce na filmech nám trvala téměř celý víkend, ale prokládali jsme jí spoustou her.
V sobotu jsme nejdříve spadli do nákupní horečky v soutěži o nejlepší nákup potravin dle jídelníčku, hlavními kritérii byla kompletnost nákupů, dostatečné množství a poměr ceny a kvality výrobků. Poté jsme vyrazili na průzkumnou výpravu do okolí. Naše kroky řídila hrací kostka. Vždy jsme si určili čísla možných směrů a šli jsme podle čísla, které padlo. Přestože jsme se chvílemi točili v kruhu, měla tato procházka velký úspěch. Dětem jsme většinou viděli jen paty, když běželi zjistit, kde je další rozcestí. Vrátili jsme se akorát na přípravu večeře, každý tým si ji vařil sám ze svých surovin. Nakonec byla snaha o vyhodnocení lepšího jídla, ale hlasování skončilo nerozhodně, všichni si mysleli, že jejich pokrm je ten chutnější. Den jsme zakončili společným čtením o skautském táboře z pera Jaroslava Foglara a skautskou večerkou.
V neděli jsme se zamýšleli nad skautským slibem. Úkolem bylo ztvárnit ho tak, jak ho skupina cháme. Jeden tým vytvořil pomník lilii a druhý slib v obrázcích. Před skončením výpravy jsme stačili ještě hry v ulicích Bor a blbnutí na dětském hřišti.
Jak jsme si víkend užili se můžete podívat na fotografiích a nezapomeňte zhlédnout naše videa.