Tábor In Vestigio 2016

Mohl to být prachobyčejný tábor…

Naneštěstí se objevilo obrovské nebezpečí, jež spalo tisíce let a nyní vyplulo na povrch – tajná skupina Spoutaná zeměkoule, jejíž název zvěstuje její poslání: ovládnout svět a ujmout se moci, pramenící z pěti pověstmi opředených artefaktů.

A aby to bylo ještě horší, místa, kde se tyto mocné předměty nachází, jsou samozřejmě tajná a ještě k tomu pečlivě hlídána strážci, přes které projde jen člověk čistý a schopný.

Přesně k takovému ideálu jsme se přibližovali každým dnem usilovné práce a cvičení. Každý splněný úkol, každá zdolaná překážka, každá rozluštěná hádanka, každý vyhraný závod brousil naše schopnosti a dovednosti, až jsme byli schopni svést závěrečnou bitvu, ve které měl být rozhodnut osud nejen náš, ale i celého lidstva.

Atmosféra houstla každým dnem a bylo jasné, že se síly naše a našeho nepřítele brzy střetnou. Byl nám ale vražen nůž do zad. Profesorka Robin Hoodová, jež stála v našem čele už od počátku celého boje, odhalila karty a postavila se na svou pravou stranu – to jest proti nám. Po celou tu dlouhou dobu skrývala svůj úmysl pod maskou přetvářky a informovala nepřátele o všech našich aktivitách a výsledcích pátrání.

Když nadešel čas bitvy, byli jsme v úzkých – vždyť měli početní i vědomostní převahu! Nejdříve jsme byli nahnáni na obrovskou šachovnici, na níž jsme měli sehrát monumentální partii Dámy. Mozky našich stratégů si nicméně s jejich prapodivným způsobem vedení hry poradili bezvadně a jakmile jsme je zahnali do kouta, přímé bitvě už nestálo nic v cestě.

Hrdinnost a odvaha ani nejde změřit – každý se bil jak jen nejlépe mohl a nepřátelské řady rychle řídly, až zbyly jen stráže samotné profesorky. Zanedlouho byli i strážci udoláni a samotná profesorka byla proti své vůli zlynčována a poté poněkud krutým způsobem zabita*.

Následující večer patřil oslavám našeho velkolepého vítězství. Uznejte sami, že sprovodit ze světa celému lidstvu nebezpečného padoucha se vám nepoštěstí každý den.

* Nedošlo k žádným opravdovým ztrátám na životech, oddíl stále čítá stejný počet lidí jako před táborem.